1. Често срещана грешка е преди ходене на маникюр да се обезкосмяват краката. Порите на скоро обръснатите крака са по-отворени и има по-висок риск от получаване на инфекция.
2. Пукнатини по краката може да се появят от употребата на гореща вода ? Тези, които страдат от подути крака и суха кожа е хубаво да избягват дългото вземане на гореща вана за крака. За да се подобри състоянието на кожата експертите препоръчват редовното овлажняване с подходящи кремове за краката.
3. Жълтеникавият цвят на ноктите Ви може да не е признак на здравословни проблеми (както често си мислим при появата на различни признаци)? Те могат да се появят в следствие на нанесен нискокачествен лак за нокти или употребата на силни препарати като йод. За да избегнете нежелани оцветявания винаги слагайте основа за лак преди нанасянето на цвета, употребявайте ръкавици при почистване или взаимодействие със силни препарати или медикаменти.
4. Всяка жена може да има крехки нокти? Понякога ние сами можем да си причиним вреда. Затова винаги е по-добре да използвате пила за нокти с 180/240 грит (за естествени нокти) и да ги изпилите и оформите вместо да ги режете с нокторезачка и в следствие на това да се получат разцепвания и делене на свободния край на нокътя.
5. Врастналите нокти не са за пренебрегване? Ако имате такъв независимо на ръцете или краката незабавно трябва да посетите лекар или специален медицински маникюрист, специализирал в областта. Те не бива да бъдат премахвани от обичайната Ви маникюристка, защото неправилното третиране може да доведе до инфекции, които в последствие да наложат приемане на антибиотици или по-лоши последствия. Ако имате този проблем, не отлагайте посещение при лекаря.
6. Ако имате тънка кожа или лошо кръвообръщение на краката, то инструментите, с които маникюристите отстраняват загрубялата кожа на петите и ходилата би могло да се окаже опасно за Вас? Затова, ако имате проблеми предварително информирайте специалиста как да третира тези места с подходящи за целта кремове и лосиони. Вие обаче в такива ситуации е препоръчително да не носите прекалено стегнати обувки.
7. Основна и най-важна причина за надигане на гел лака е неправилната подготовка на ноктите? Бъдете стриктни кожичките да са добре избутани и почистени от ноктите. Те съдържат мазнина и вода, което задължително надига гела. Така това е една от основните и сигурни предпоставки бързо да Ви се обели покритието, ако Вашият маникюрист не е почистил добре или изобщо кутикулите. Има клиенти, които не обичат да бъдат изрязвани кожичките, но с подходящи олио или масло за кутикули биха могли да бъдат отстранени и без използването на фрези.
8. Ако ноктите ви не задържат лесно гел лак или друго покритие, е вероятно да са по-мазни. Киселинен праймер се използва като по-силен продукт. Свързващият елемент е киселинен сейфстик/праймер с оставащ лепкав слой, който осигурява много добро сцепление на базата за гел лака, гела или акрила с естествените нокти, без да уврежда нокътната плочка. Втората функция, която извършва киселинният праймер, е да дезинфекцира и предотвратява развитието на бактерии и гъбички под гел лак и изградения маникюр. Изключително щадящ към естествените нокти, не прeдизвиква алергии, има съвсем лека миризма и не уврежда естествените нокти и кутикулите. За най-добър ефект, използвайте в комбинация с обезмаслител.
За автора на тази статия: публикацията е написана от наша колежка Вилияна Нончева, която работи като маникюрист в гр. Силистра.